Geomatyka-Kraków

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start WitrynaEWID

WitrynaEWID

WitrynaEWID jest czwartym komponentem systemu Ewid 2007.

Jest to oprogramowanie internetowe napisane w oparciu o architekturę trójwarstwową, lecz w odróżnieniu od InterEWID jest typowym „cienkim klientem” uruchamianym w środowisku standardowej przeglądarki internetowej z obsługą Javascript (każda współczesna przeglądarka). Głównym przeznaczeniem niniejszego oprogramowania jest zdalny dostęp do danych wraz z wydawaniem dokumentów urzędowych. WitrynaEWID aktualnie obsługuje następujące rejestry publiczne:

  • Rejestr Gruntów
  • Rejestr Budynków
  • Rejestr Lokali
  • Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości
  • Rejestr Mienia (SP i Powiatu) - Gospodarka Nieruchomościami
  • Rejestr Faktur i Zamówień

Najczęściej korzystają z niego urzędy gminne i miejskie w celu podglądu danych z EGiB,  wydziały zamiejscowe starostw powiatowych w celu wydawania dokumentów i wystawiania faktur w spsosób zdalny oraz inne wydziały starostw powiatowych, w których nie opłaca się instalować oprogramowania aplikacyjnego. Istotną zaletą InterEWID jest brak konieczności instalowania go na stanowiskach komputerowych, bo działa bez instalacji w każdym systemie, w którym jest dostępna przeglądarka internetowa. Użytkownicy dostają parametry dostępu od administratora systemu. Każdemu użytkownikowi przypisane zostają konkretne uprawnienia, co pozwala na optymalne zarządzanie dostępem do danych. Ruch na stronie internetowej jest w pełni monitorowany – zapisywana jest historia logowań, przeglądania określonych informacji, generowania dokumentów itd. W celu zwiększenia bezpieczeństwa istnieje możliwość zawężenia dostępu do witryny poprzez określenie dozwolonych adresów IP oraz automatyczne wyłączanie witryny poza godzinami pracy.

 

Czy wiesz, że:

Ewid 2007 posiada moduł do obsługi planu zagospodarowania przestrzennego. Część opisowa a także geometria planu może zostać załadowana do bazy danych i prezentowana wraz z mapą ewidencyjną lub zasadniczą. Wszystkie wydawane dokumenty (np. wypis z planu z mapką) można wygenerować automatycznie w programie.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Akceptuję cookies z tej witryny.